Salı, Ekim 27, 2020

Yeni Monster Hunter World Mod Gereksiz CRC Kodunu kaldırarak performansı artırıyor

CAPCOM, Iceborne’dan sonra başka genişletmeler yayınlamasa da , Monster Hunter World, tüm platformlarda son derece popüler bir oyun olmaya devam ediyor ve bugüne kadar yayıncının tüm satış kayıtlarını kırdı.

PC’de özellikle gelişen bir modüller topluluğu var ve yeni bir Monster Hunter World modu , gereksiz CRC (döngüsel artıklık kontrolü) kodunu kaldırarak performansı önemli ölçüde iyileştirmeyi amaçlıyor.

Yaratıcı AsteriskAmpersand tarafından paylaşılan resmi açıklama:

Nihayetinde oyunun çalışmasıyla ilgisi olmayan son derece optimize edilmemiş kod alanlarını kaldırarak oyun performansını iyileştirir. Ayrıca daha gelişmiş eklentilerin düzgün çalışmasını sağlar.

Performans kazancı en çok CPU kısıtlı sistemlerde görülür (oyunun çalıştığı iğrenç “çok iş parçacıklı” kod göz önüne alındığında, Threadripper kullanmadıkça neredeyse herkes CPU kısıtlıdır).

Bu Monster Hunter World modu, oyun içi bellek bölgesini bit hataları için tekrar tekrar kontrol eden gereksiz CRC Kodunu kaldırarak çalışır. Bununla birlikte, bu bölgelere asla dokunulmadığı ve bölgedeki bir hata algılandığında oyun çöktüğü için (hata tespitini sonuçta anlamsız hale getirir), bu kod tamamen gereksizdir ve sadece performansa zarar verir (tekrar tekrar yapıldığı ve 250KB bölgelerini kontrol ettiği göz önüne alındığında) Dönüş başına 32 kez, CPU kullanımının büyük bir israfı). Eklenti, ardışık 20 saate kadar çalma süresine kadar kararlı olduğu test edilmiştir (bu kadar uzun süre kararlı olduğu onaylanmıştır, muhtemelen çok daha uzun ve hatta süresiz olacaktır).

Daha önce Aernout tarafından kapsanan Ghost in the Shell modundaki gibi, bu performans odaklı Monster Hunter World modu da Stracker’ın nativePC yükleyicisini gerektirir .

Monster Hunter World’ün performansı, PC’de lansmanından bu yana çok az eleştirilen noktalardan biri oldu. Lansman analizinde Keith, bunun en az söylemek için en iyi limanlardan biri olmadığını belirtti. Bu Monster Hunter World modunun oyunu oynarken deneyiminizi geliştirmeyi başarabildiğini yorumlarda bize bildirin.

Bugün En Çok Okunanlar

Az Bilinen Fakat İhtiyaca Göre Çok Kullanışlı Python Veri Yapıları

Python programlama dili, kullanım kolaylığı açısından kuşkusuz son zamanların en çok kullanılan programlama dillerinden biri olmuştur. Farklı alanlarla ilgili çeşitli sorunlar için...

Apple Watch Kurulumu: Saatinizden En İyi Şekilde Yararlanmak İçin Basit İpuçları

Apple Watch sofistike ancak kullanımı kolay bir teknoloji ürünüdür. Eğer bir Apple Watch satın aldıysanız, bir sonraki adım nasıl kurulacağını öğrenmektir. Ne...

Netflix bu yıl 200 milyon aboneye ulaşacağını tahmin ediyor

Netflix abone olma, son çeyreğine ait sonuçları ( PDF ) yayınladı ve kendi tahminlerini biraz kaçırdığını ortaya koydu ve son üç ayda tahmin ettiği 2,5 milyon yerine...

LG katlanabilir OLED TV 87.000 dolara satılıyor

Yıllarca prototiplerini gösterdikten sonra LG, nihayet Güney Kore'de satışa sunulan bir 4K OLED TV'ye sahip oldu. LG nihayet katlanabilir...

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin