Pazartesi, Eylül 28, 2020

Yeni Xbox Store Tasarımı Ortaya Çıktı

Xbox Series X konsolunda karşımıza çıkacak yeni Xbox Store tasarımı göründü. Yayınlanan bir video ile bu tasarıma yakından bakma fırsatı buluyoruz.

Xbox Series X konsolunda karşımıza çıkacak yeni Xbox Store tasarımı göründü. Yayınlanan bir video ile bu tasarıma yakından bakma fırsatı buluyoruz.

Xbox Store gerek nesilden nesle, gerekse de her bir nesil içinde sürekli gelişim kaydetmişti. Bu gelişimlerin temelinde de kullanıcılar için hem kolay kullanım hem de aranan bir şeye fazla vakit kaybetmeden kolayca ulaşabilmek yatıyordu. Bilhassa son dönemlerde yayınlanan güncellemeler ile büyük ölçüde buna yaklaşıldı.

Yeni Xbox Store tasarımı neler içeriyor?

Görünüşe göre Microsoft büyük bir yeniden tasarım üzerinde çalışıyor. Mercury kod adıyla geliştirilme sürecinde olan yeniden tasarıma ait ilk görüntüler, bu hafta içerisinde Community Twitter hesabı üzerinden yayınlanmış ve bu sayede ilk bakışı atmamızı sağlamıştı.

Yakın bir zaman önce ise Thurrott sitesi editörü Brad Sams, yeniden tasarıma derinlemesine bakışın atıldığı bir videoyu Youtube kanalı üzerinden yayınladı.

Sizin de aşağıdaki videodan göz atabileceğiniz üzere yenilenmiş Xbox Store tasarımı, halihazırda Xbox One üzerindeki versiyonuna göre daha sadeleştirilmiş görünüyor. Daha temiz olmasının yanı sıra gezinme kısmının da ekranın sol tarafına alınmış olan tasarım, genel olarak daha sezgisel olmuş. Ayrıca bir oyunun listelemesindeki yan menüler de son derece büyük kolaylık sağlayacakmış gibi görünüyor.

Microsoft tarafından henüz bir teyit veya yalanlamanın yapılmadığını söyleyelim. Ancak Thurrott sitesinin Xbox ile ilgili sızıntılarının çoğu zaman tam isabet ettiğini de söylemeden geçmeyelim. Mesela Xbox One S All-Digital Edition modelinin yanı sıra Xbox Series X konsolunun geliştirilme aşamasındaki kod adını doğru sızdırmışlardı. Bu nedenle de videodaki tasarımın gerçekliği bir hayli yüksek olabilir. Yakın bir zamanda öğreneceğiz.

Peki, siz bu yeni Xbox Store tasarımını nasıl buldunuz? Düşüncelerinizi bizimle paylaşmayı unutmayın.

Kaynak: https://www.haberler.com/yeni-xbox-store-tasarimi-ortaya-cikti-13295151-haberi/

Bugün En Çok Okunanlar

Amazon, Ekim Prime Day ile tatil alışveriş satışına başlıcak

Amazon, bu yılın başlarında tatil alışverişi sezonunu başlatmayı hedefliyor. Şirket, salgının satış etkinliğini Temmuz ayından itibaren ertelemeye zorlaması sonrasında,...

HP Reverb G2 VR Kulaklık, Ön Siparişler Kasım Ayında Başlıyor

HP Reverb G2 VR Kulaklık, nihayet daha önce genel bir 'Güz' başlatılmasını hedefleyen sonra daha somut bırakma penceresi var. HP, bir Reddit AMA aracılığıyla ön...

Facebook Artık iOS’ta Varsayılan Mesajlaşma Uygulaması Olmak istiyor.

Facebook, en son taleplerinde artık iPhone'larda varsayılan mesajlaşma uygulaması olmaya çalışıyor. Kullanıcılar iMessage, WhatsApp ve diğer alternatifler arasında seçim yapmakta özgür olduğundan iPhone'un...

Amazon tüm yeni donanım etkinliğini buradan izleyin

Amazon, yeni Echos, eeros ve hatta bir Ring kamera / drone tanıttı. Amazon donanım etkinliği, Amazon'un eviniz için uçan...

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin