Çarşamba, Ekim 21, 2020

YouTube Covid aşısına ilişkin yanlış bilgileri ortadan kaldıracak

YouTube Çarşamba günü yaptığı açıklamada, Covid-19 aşıları hakkındaki uzman fikir birliğiyle çelişen içeriği kaldıracağını ve pandemi hakkında yanlış bilgilendirme konusundaki politikalarını güncelleyeceğini söyledi.

Hareket, aldatmacaların yayılmasını ve koronavirüs ve tedavilerle ilgili yanlış bilgileri kontrol altına almak için mücadele eden çevrimiçi platformların sonuncusu.

Google’ın sahip olduğu video paylaşım hizmeti YouTube, “yerel sağlık yetkilileri veya Dünya Sağlık Örgütü’nün uzman fikir birliğine aykırı olan Covid-19 aşıları hakkındaki iddiaları kaldırmak için” tıbbi yanlış bilgilendirme politikasını genişlettiğini söyledi.

YouTube, bir veya daha fazla aşının serbest bırakılması beklentisiyle hareket ettiğini ve birçok insan arasında bunların yararlılığı konusunda şüpheci olduğunu söyledi.

Kaldırılacak içeriğin, bir aşının insanları öldürebileceği veya kısırlığa neden olabileceği veya aşı olan kişilere mikroçiplerin yerleştirileceği iddialarını içereceğini söyledi.

YouTube, Şubat ayından bu yana, iletim veya kanıtlanmamış tedavilerle ilgili doğrulanmamış iddialar da dahil olmak üzere “tehlikeli veya yanıltıcı” Covid-19 bilgilerine sahip 200.000’den fazla videoyu kaldırdığını söyledi.

İlgili bir eylemde, Facebook Salı günü yanlış bilgileri kontrol altına alma çabalarının bir parçası olarak insanları aşı olmaktan caydıran reklamların yasaklandığını duyurdu.

Teknoloji devleri düzenli olarak aşı karşıtı hareketlerin gelişmesine izin vermekle suçlanıyor.

Bugün En Çok Okunanlar

Sega 60. yılını Steam’de ücretsiz mini oyunlarla kutladı

Sega bu yıl 60. yılını kutluyor ve bu vesileyle Steam'de bir haftalık kutlamalarla kutlanıyor. Bir var bir çok Sega oyunları satışı dahil Persona 4 Golden, Bayonetta ve Total...

En İyi Taşınabilir Bluetooth Hoparlörler: JBL, Bose, Sony Ve Daha Fazlası

Kablosuz bir hoparlör mi arıyorsunuz ve çok fazla harcamak istemiyor musunuz? Uygun fiyatlı mini ve en iyi taşınabilir bluetooth hoparlörler için en...

Google Asistan Samsung 2020 TV’lerinde kullanıma sunuluyor

Yıllarca Bixby'yi gerçekleştirmeye çalıştıktan sonra, Samsung kendine geliyor ve Alexa ve Google Assistant gibi daha iyi AI yardımcıları için destek sağlıyor. Şirket bu yıl CES'te bu asistanları QLED...

Bilinmesi Gereken 6 Sıralama Algoritması

Sıralama algoritması, bir diziyi girdi olarak alan, dizide belirli işlemleri gerçekleştiren, bazen liste olarak adlandırılan ve sıralı bir dizi çıktı veren bir...

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin