Perşembe, Ekim 29, 2020

Zoom kullanıcı sayısı 300 milyona yükseldi

Zoom kullanıcı sayısı 300 milyona yükseldi

Güvenlik uyarılarına rağmen, Zoom hala 300 milyon kullanıcıyı çekiyor, 2019’un sonunda ise bu sayı sadece 10 milyon.

Zoom online toplantı platformunun yılın ilk aylarında “patlayıcı” bir büyüme gösterdiği düşünülüyor. “Dünya çapında 300 milyondan fazla kişi Covid-19 sayesinde zorlu aşamada Zoom’u kullanıyor .”

Geçen yılın sonunda, bu platformdaki kullanıcı sayısı 10 milyon idi. 1 Nisan’da CEO Zoom Eric S. Yuan, hizmetin 200 milyon kullanıcıya ulaştığını söyledi. Bu hafta yayınlanan yeni rakamlar, platformun 100 milyon yeni kayıtlı hesap çekmek için yalnızca 3 haftaya daha ihtiyacı olduğunu gösteriyor.

Daha dikkat çekici bir şey ise, bu üç hafta, Zoom’un Facebook’a yetkisiz kullanıcı verileri gönderme, uçtan uca şifreleme reklamı yapma veya devam etme gibi çeşitli güvenlik sorunları nedeniyle eleştirildiği dönemdi. bilgisayar korsanlarının derslere, çevrimiçi toplantılara girme, onları rahatsız etme gibi bir çok güvenlik açığı bulunuyordu.

ABD Federal Soruşturma Bürosu, Zoom üzerinde saldırgan görüntüler ve nefret söylemi olan hackerlar tarafından taciz edilen bir dizi sanal sınıf ve toplantı odası kaydetti. Birçok şirket, kuruluş ve okul, güvenlik endişeleri nedeniyle platformu kullanmayı bıraktı. Zoom ayrıca hataları ve güvenlik açıklarını düzeltmek için insan gücüne odaklanmak üzere 90 gün boyunca Zoom için yeni özellikler geliştirmeyi bırakmak zorunda kaldı.

Bilgi Güvenliği Bakanlığı – Bilgi ve İletişim Bakanlığı, devlet kurumlarının ve kuruluşlarının çevrimiçi toplantılar için Zoom yazılımını kullanmamalarını tavsiye ediyor. İşletmeler, kuruluşlar ve bireyler de bu yazılımı kullanırken göz önünde bulundurmalıdır, çünkü tam olarak ele alınmayan ve kişisel bilgilerin açıklanmasına neden olan birçok güvenlik açığı halen devam ediyor.

Mashable’a göre , Zoom’un son üç haftadaki olağanüstü büyümesi, dünyanın dört bir yanındaki kullanıcıların güvenlik endişeleri yerine kolaylık sağladığını gösteriyor. Zoom’un yerini alacak birçok çevrimiçi toplantı yazılımı vardır, ancak platform popüler olmaya devam etmektedir.

Bugün En Çok Okunanlar

Nükleer Motor: NASA İnsanları Sadece Üç Ayda Mars’a Taşıyacak

NASA, ilk insan mürettebatını 2030'lu yıllarda Mars'a göndermeyi hedefliyor. Nasa için tasarlanan nükleer motor ile birlikte 40 milyon milden fazla yolculuğu şu...

WhatsApp sohbetlerden alışveriş yapmanıza imkan sağlayacak

Facebook, işletmelerin ürünlerini doğrudan mesajlaşma uygulamasında satmalarına izin verecek. Facebook, daha fazla insanın WhatsApp'ta alışveriş yapmasını istiyor. Bir güncellemede şirket,...

Ses En Yüksek Ne Kadar Olabilir? Desibel ve Gürültü Nedir?

Krakatoa yanardağı 1883'te patladığında, bir adayı yerle bir etti. Saniyede yarım mil hızla havaya 27 kilometre enkaz fırlattı ve 36.000 kişiyi öldürdü....

iPhone 12 ve iPhone 12 Pro Pil Özellikleri Açıklandı

Hem iPhone 12 hem de iPhone 12 Pro'nun Cuma günü gönderilmeye başlaması öngörülüyor, ancak Çin'den gelen videolar sayesinde akıllı telefonlar kapımıza geldiğinde...

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin