Pazartesi, Ekim 19, 2020

Zoom Nedir ?

Dünyada ve ülkemizde de görülen 2020 yılının kabusu olan Coronavirüs (Covid-19) yaşantımıza yeni bir kalıp eklemeyi başardı. Kelimeyi günde bir çok kez duyduğunuza eminim.. Evet “Sosyal Mesafe” den başkası olamazdı.

Zoom Nedir ? 

İnsanların birbirleri ile tokalaşmayı sarılmayı vb. bir çok samimi hareketlere ara verdiği, kalabalık ortamlardan uzak durduğu şu zorlu günlerde toplantılar, konferanslar,  dersler vb bir çok insanların genelde bir oda içerisinde toplandığı etkinlikler artık online olarak Zoom programı sayesinde yapılmaya başlandı. 

Üstte bulunan butona tıklayarak Zoom Programını kendi sitesinden güncel bir şekilde indirebilirsiniz. Programın Türkçe dil desteği yok. Kurulumu gayet basit olup standart bir program yükleme işlemi yapmanız gerekmektedir.  Programı yükledikten sonra Sosyal Medya hesapları ile veya mail adresiniz ile kayıt olup kullanmaya başlaya bilirsiniz.

Programın bir güzel yani ise eğer bilgisayardan bağlanma imkanınız yok ise iOS ve Android işletim sistemli telefonunuza yükleyerek istediğiniz yerden toplantıya katıla bilirsiniz.

Eğer bir video konferansa katılmak istiyorsanız. Karşı tarafın size vereceği numaralardan oluşan giriş ID numarasını ve eğer var ise şifreyi girmeniz gerekmektedir. Bu #Coronavirüs ile mücadele günlerimiz bitmesi tekrar eski neşeli günlerimize en kısa sürede dönmemiz dileğiyle. Sağlıkla kalın.

Bugün En Çok Okunanlar

Google Arama kafanıza takılan şarkıyı bulmanıza yardımcı oluyor

Şirket, her gün bir milyardan fazla insanın Google Arama'yı kullandığını söyledi. Yazılım üzerinde 20 yıldan fazla çalışmış olmasına rağmen, her gün Google'ın daha...

Apple iPhone 12 etkinliği duyurduğu her şey

Dört yeni telefon ve sevimli bir HomePod mini hoparlör. Apple, 2020 iPhone serisine bir göz atmak için bizi bekletti...

Google Güvenilir Kişiler uygulamasını durdurdu!

Google Güvenilir Kişiler uygulaması Birkaç yıl önce, Google inşa edilmiş ve kısaca onun muhafaza Güvenilir Kişiler uygulaması üzerinde iOS ve Android'i. Konumunuzu yakın arkadaşlarınız veya aile üyelerinizle...

YouTube Covid aşısına ilişkin yanlış bilgileri ortadan kaldıracak

YouTube Çarşamba günü yaptığı açıklamada, Covid-19 aşıları hakkındaki uzman fikir birliğiyle çelişen içeriği kaldıracağını ve pandemi hakkında yanlış bilgilendirme konusundaki politikalarını güncelleyeceğini...

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin