Pazar, Ekim 25, 2020

Zoom, ödeme yapan müşteriler için daha güçlü şifreleme eklemek için çalışıyor

Geçen ay, Zoom dünya çapında araştırmacılar tarafından tespit edilen çeşitli güvenlik açıklarını gidermek için 90 günlük bir özellik dondurma kararı aldı . Şirket , Zoom’un çalışma şeklindeki değişiklikleri izledi ve çağrıları uygulamada daha güvenli hale getirmek için yeni güvenlik özellikleri ekledi.

Şimdi, Zoom uygulamaya daha güçlü şifreleme eklemeyi planlıyor, ancak sadece şirketin güvenlik danışmanı Alex Stamos tarafından onaylanan müşteriler ve kurumlar için ödeme yapacak.

Güvenlik uzmanları, yasadışı faaliyetleri tespit etmek ve yürütmek için kötü kişiler tarafından uçtan uca şifrelemenin kötüye kullanılması konusunda uyarıyorlar. Amerikan Sivil Özgürlükler Birliği teknoloji üyesi Jon Callas, şifreleme gibi özellikler için para ödemenin “riff-raff’tan kurtulmanın bir yolu olduğunu” söyledi. Ekledi:

Güvenli iletişim yapanlarımız, gerçek korkunç şeyler hakkında bir şeyler yapmamız gerektiğine inanıyor … Zoom’un güvenliği artırmaya çalıştığı gibi, güvenlerini ve güvenliklerini de önemli ölçüde geliştiriyorlar.

Stamos ayrıca, “her toplantı için tam şifrelemenin Zoom’un güven ve güvenlik ekibinin, gerçek zamanlı olarak kötüye kullanımla mücadele toplantılarına katılımcı olarak eklenmesini engelleyeceğini” belirtti. Uçtan uca şifreleme modeli, telefonla katılan kişileri içermez. Son olarak, Stamos planın değişebileceğini ve hangi kâr amacı gütmeyen kuruluşların veya diğer kurumların daha güvenli video toplantılarına izin veren hesaplar için hak kazanabileceğini açıkça belirtmedi.

Uçtan uca şifreleme genellikle pahalıdır, bu nedenle özellik için şirketin en iyi faiz ücreti parasındadır. WhatsApp şu anda uçtan uca şifrelemeyi desteklemektedir, ancak Facebook farklı hizmetlerden muazzam miktarda para üretmektedir. Signal gibi diğer uygulamalar, hizmetin kullanıcılar için ücretsiz olmasına izin veren kar amacı gütmeyen kuruluşlar olarak çalışır.

Bugün En Çok Okunanlar

Instagram müşteri hizmetleri için bot devreye giriyor

Facebook, Instagram mesajları için Messenger API desteğini test ediyor. Facebook, Messenger API'sine Instagram için destek ekliyor . Bu, markaların ve işletmelerin Instagram mesajlarını üçüncü taraf...

LG katlanabilir OLED TV 87.000 dolara satılıyor

Yıllarca prototiplerini gösterdikten sonra LG, nihayet Güney Kore'de satışa sunulan bir 4K OLED TV'ye sahip oldu. LG nihayet katlanabilir...

Tesla Çinde üretilen otomobiller Avrupa’ya ihraç edilecek

Hızla büyüyen ABD'li elektrikli otomobil üreticisi Tesla'nın, Şangay'daki yeni fabrikasında üretilen otomobilleri bu ay Avrupa'ya ihraç etmeye başlayacağını duyurdu.

Uluslararası Enerji Ajansı: Güneş Enerjisi Yeni Enerji Kralıdır

Bu ay, Uluslararası Enerji Ajansı, güneş enerjisi, küresel elektrik piyasalarının "yeni kralı" dedi. IEA, 1980'den beri modül maliyetlerinde inanılmaz bir şekilde yüzde...

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin